ادعا کردن خارجی استقلال استقلال بازیکنان

ادعا کردن: خارجی استقلال استقلال بازیکنان پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اقتصاد دنیا در سال ۲۰۱۸ به کدام سو می‌رود؟

مؤسسه تحقیقات راهبردی ASR لندن نظرات ۲۲۹ مدیر سرمایه‌گذاری که در شرکت‌های معتبر مشغول کار بوده‌اند را در مورد چشم‌انداز اقتصاد و بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۸ جویا

اقتصاد دنیا در سال ۲۰۱۸ به کدام سو می‌رود؟

اقتصاد دنیا در سال ۲۰۱۸ به کدام سو می رود؟

عبارات مهم : بازار

مؤسسه تحقیقات راهبردی ASR لندن نظرات ۲۲۹ مدیر سرمایه گذاری که در شرکت های معتبر مشغول کار بوده اند را در مورد چشم انداز اقتصاد و بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۸ جویا شده است است.

به گزارش تسنیم، ارمغان سال آینده جهت اقتصاد جهانی و بازارهای متفاوت چه خواهد بود؟ این سؤالی است که معمولاً در ایام نهایی هر سال مطرح می شود و تعداد زیادی از تحلیل گران و مدیران سرمایه گذاری نقطه نظرات خود را در پاسخ به این سؤال بیان می کنند.

اقتصاد دنیا در سال ۲۰۱۸ به کدام سو می‌رود؟

در همین راستا مؤسسه تحقیقات راهبردی ASR لندن که یک مؤسسه مستقل فعال در زمینه مطالعات کلان و راهبردی است اقدام به نظرسنجی از 229 مدیر سرمایه گذاری نموده و نظر های آنها را در مورد چشم انداز اقتصاد و بازارهای جهانی در سال 2018 جویا شده است هست. مدیران شرکت کننده در این نظرسنجی اغلب در هلدینگ ها و شرکت های سرمایه گذاری بزرگ مشغول کار هستند و در حال حاضر مجموع ارزش دارایی های تحت مدیریت آنها حدود 6 تریلیون دلار برآورد می شود.

از بین مدیران شرکت کننده در نظرسنجی موسسه ASU حدود 61 درصد اعتقاد بوده اند که در سال 2018 ارزش حقوق صاحبان سهام شرکت ها زیاد کردن خواهد یافت و 70 درصد نیز بر این باور بوده اند که بازدهی بازارهای سهام در سال آینده میلادی از بازدهی بازار اوراق قرضه زیاد خواهد بود. از طرفی آنها تنها 27 درصد احتمال می دهند که در سال آینده یک رکود جهانی رخ دهد و نگرانی چندانی از بابت احتمال زیاد کردن قیمت بهره در آمریکا به وسیله فدرال رزرو، در بین آنها مشاهده نمی شود.

مؤسسه تحقیقات راهبردی ASR لندن نظرات ۲۲۹ مدیر سرمایه‌گذاری که در شرکت‌های معتبر مشغول کار بوده‌اند را در مورد چشم‌انداز اقتصاد و بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۸ جویا

البته در این میان چند تناقض در نظرات مدیران شرکت کننده در نظرسنجی موسسه ASU دیده می شود؛ اول اینکه بسیاری از آنها انتظار دارند در سال آینده نوسان پذیری بازارهای سهام زیاد کردن یابد و این مسئله با آینده نگری آنها مبنی بر رشد بازارهای سهام همخوانی ندارد لیکن زیاد کردن نوسان پذیری بازار معمولاً عرصه را بر سهامداران تنگ می کند و به رکود در بازار می انجامد. دومین تناقض نیز به خوش بینی آنها به آینده بازار سهام در عین بدبینی به ادوار تجاری (چرخه رونق و رکود کسب وکار) مربوط می شود. تناقض سوم را نیز می توان در نظر آنها نسبت به اوراق قرضه بنجل (اوراق قرضه ای که درجه اعتباری پایین و بازدهی اوج دارند) جستجو کرد؛ آنها تمایلی به خرید اوراق قرضه بنجل از خود نشان نمی دهند ولی خرید اوراق قرضه دولتی اقتصادهای نوظهور جهت آنها جالب هست. این در حالی است که این اوراق معمولاً جهت یکسانی را در بازار دنبال می کنند.

دیوید باورز و یان هارنت، بنیان گذاران موسسه ASR، معتقدند مدیران شرکت کننده در نظرسنجی موسسه آنها ممکن است در محاسبات خود در مورد چین یک توصیه مهم را در نظر نگرفته باشند؛ این مدیران آینده نگری می کنند که رشد اقتصادی چین در سال آینده 6.1 درصد خواهد بود و این رقم را نسبت به قیمت 6.7 درصدی آینده نگری شده است از سوی کارشناسان اقتصادی چندان متفاوت قلمداد نمی کنند، در حالی که همین تفاوت 0.6 درصدی می تواند قیمت رشد اقتصادی دنیا را از 3.5 درصد به 3.3 درصد برساند. علاوه بر این، سرعت زیاد کردن قیمت بهره در آمریکا ممکن است کمی بالاتر از انتظارات مدیران شرکت کننده در نظرسنجی ASR باشد. دیوید باورز در این مورد می گوید: «اغلب این مشتق دوم است که بازارها را به جلو یا عقب می راند؛ مشتق دوم یعنی عوض کردن در قیمت عوض کردن و نه خود تغییر». کم شدن قیمت رشد انتظاری از 3.5 درصد به 3.3 درصد به معنی کم کردن در تولید ناخالص دنیا نیست، بلکه به معنی کندتر شدن سرعت رشد اقتصاد دنیا هست؛ ولی همین کم کردن سرعت می تواند به رکود در بازارهای جهانی منجر شود.

موسسه ASR با اشاره به اینکه دولت چین در امسال اقدام به اجرای سیاست های پولی انقباضی در قالب زیاد کردن قیمت بهره و کم شدن قیمت رشد حجم پول نموده هست، خاطرنشان می سازد که با فرض وقفه نرمال (مدت زمانی که طول می کشد اثرات یک سیاست در اقتصاد مشاهده شود) به احتمال زیاد در سال 2018 شاهد تأثیرات این سیاست انقباضی در اقتصاد چین و به تبع آن در اقتصاد جهانی خواهیم بود؛ کما اینکه حتی در ماه اکتبر امسال قیمت مسکن در پکن و شانگهای نسبت به اکتبر سال گذشته کم کردن نشان داده هست. از سوی دیگر شرکت های آمریکایی و اروپایی که در سال های اخیر با مشاهده نشانه های اصلاح در اقتصاد جهانی اقدام به زیاد کردن مخارج سرمایه ای خود نموده اند، ممکن است در سال 2018 به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نکنند.

اقتصاد دنیا در سال ۲۰۱۸ به کدام سو می‌رود؟

در این میان چشم انداز بلندمدت اقتصاد جهانی بسیار زیاد از چشم انداز کوتاه مدت آن جای نگرانی دارد. اجرای سیاست های پولی انبساطی طولانی مدت از سوی بانک های مرکزی باعث شده است است که سبد دارایی های سرمایه گذاران دستخوش تغییرات جدی شود. سرمایه گذارانی که قبلاً در سبدهای خود جایی را جهت اوراق قرضه در نظر می گرفتند اکنون دیگر تمایلی به خرید آنها از خود نشان نمی دهند و این رویکرد باعث شده است است که بازدهی اوراق قرضه به کف تاریخی خود برسد. اکنون سرمایه گذاران به بازارهای سهام به عنوان منبع مهم درآمد خود نگاه می کنند؛ درآمدی که به صورت سود سهام یا فروش سهام در بازار به قیمتی بالاتر نصیب آنها می شود.

سرمایه گذاران حتی جهت پر کردن جای خالی اوراق قرضه در سبدهای خود به خرید دارایی هایی مانند سهام شرکت های سهامی خاص (که در بورس رسمی معامله نمی شوند) روی آورده اند. این قبیل دارایی ها معمولاً ازلحاظ نقدشوندگی اوضاع مطلوبی ندارند و در صورت بروز بحران مالی و هجوم سرمایه گذاران جهت نقد کردن آنها به هر ترتیب ممکن، وقوع یک شوک در بازار دارایی ها دور از انتظار نخواهد بود.

مؤسسه تحقیقات راهبردی ASR لندن نظرات ۲۲۹ مدیر سرمایه‌گذاری که در شرکت‌های معتبر مشغول کار بوده‌اند را در مورد چشم‌انداز اقتصاد و بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۸ جویا

واژه های کلیدی: بازار | اقتصاد | اقتصاد | اقتصادی | سال آینده | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs